Učenici GSSST i EMC-a su pod mentorstvom profesorice Nađe Horo-Mustajbašić pokazali visok nivo odgovornosti, angažmana i zalaganja tokom priprema za takmičenje, kao i na samom takmičenju.
Dana 4.4.2026. ekipa prve pomoći u sastavu sljedećih učenika: Amaro Pašagić, Farah Dreković, Farah Nimani, Ertan Gredić, Tarik Jažić i Abdul Aziz Alajmović, osvojila je drugo mjesto na 28. općinskom takmičenju u grupi srednjih škola u organizaciji Crvenog križa Općine Stari Grad.